Kurz pro děti

Vážení a milí,

přes víkend jsem dal dohromady přípravy na vlastní kurz pro děti mezi 5 až 8 lety. Dávám nyní k dispozici kompletní přípravy, které stačí určitě na 15-20 lekcí, i když je tu jen 11 lekcí. Materiál má větší potenciál.

Za normální situace bych něco takového nikdy neudělal. Všechno je to amatérsky připravené. Nic neprošlo korekturami. Ještě to budu muset po sobě několikrát přečíst. Ale kdybych čekal na klasické postupy, nikdy bych vám to nedal k dispozici.

Základním principem celého kurzu je hraní divadla. Divadlo hraju svým dětem, se svými dětmi, svým dětem v kurzech, se svými dětmi v kurzech. V divadelním řemesle nejsem nijak vzdělán. Používám jej jako nástroj a funguje mi to. Všechno jde dělat lépe, takhle to dělám a dávám se k dispozici.

Každá lekce obsahuje video a pracovní list. Video je nedílnou součástí pracovního listu. Kromě tří posledních nefunguje moc samostatně. Samostatně bude spíše nesrozumitelné. S videem se poté v pracovním listu didakticky pracuje. Videa dětem pouštím, nebo situaci sám hraju. V každém pracovním listu jsou nápady a inspirace jak postupovat. Nejsou ani doslovné, ani zcela vyčerpávající. To by mi zabralo mnohem více času.

Lekce 1-8 jsou standardní lekce, jak je znáte.

Lekce 9-11 jsou jazykové adaptace mých autorských pohádek pro děti. Pro prac. listy 9 a 10 vytvořila ilustrace ukrajinská malířka Lisa Chernyavska. Liso, moc děkuji! Lisa poskytla své ilustrace dětem k vybarvení a hraní zdarma.

Videa i pracovní listy vznikly opravdu velmi rychle. Jsou nedokonalá, ale funkční. Kdybych si nebyl jistý tím, že to funguje, nikdy bych to nepustil ven. 

Přátelé, ať vám to slouží. A pokud něco z toho opravdu použijete, budu rád, když mi dáte vědět. 

Děkuji.  


Úvodní info


Lekce 1: Seznámení: Pracovní list >>>


Lekce 2: Odkud jsi?: Pracovní list >>>


Lekce 3: Co to je? Pracoví list >>>


Lekce 4: Barvy. Pracovní list >>>


Lekce 5: Čísla. Pracovní list >>>


Lekce 6: To je moje! Pracovní list >>>


Lekce 7: Máme rádi. Pracovní list>>>


Lekce 8: Co děláš? Pracovní list >>>


Lekce 9: O hladové rybce. Pracovní list >>>

Lekce 10: O kapce vody. Pracovní list >>>Lekce 11: O duze, která ztratila barvy. Pracovní list >>>


Další materiály naleznete zde: 

1) Prázdninová škola češtiny

https://cizinci.npi.cz/prazdninova-skola-cestiny/

2) Nečtu, nepíšu, učím se česky

https://www.inkluzivniskola.cz/sites/default/files/uploaded/nectunepisu_ucim_se_cesky.pdf

3) Portál NPI

https://ukrajina.npi.cz/metodika